wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Starasz się bardziej, ale nie płyniesz szybciej? Kolejny film dzięki uprzejmości Effortless Swimming.
Kontakt
 • poolmate.pl
  BARTPOL Sp. z o.o.
  ul. Głogowska 218
  60-104 Poznań
  NIP: PL6932050703

 • E-mail:info@poolmate.pl
 • Telefon+ 48 607 531 181
  +48 61 661 61 78
 • Fax+48 61 661 61 78
 • Godziny działania sklepupon. - pt. 9.00 - 15:00
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Starasz się bardziej, ale nie płyniesz szybciej? Kolejny film dzięki uprzejmości Effortless Swimming.

Data dodania: 04-12-2013
W kolejnym filmie Brenton Ford skupia się na tym, że dość często mimo większych starań nie udaje się nam pływać szybciej. Zdarza się, że wkładamy w treningi coraz więcej wysiłku i zaangażowania, ale nie potrafimy przełożyć tego na większą prędkość w basenie. Brenton wskazuje jakie mogą być tego przyczyny i jak je przezwyciężyć. Podstawowymi przyczynami, które sprawiają że pływając w basenie czujemy się jakbyśmy płynęli przez błoto jest zmęczenie i przetrenowanie, złe odżywianie czy też brak dostatecznej ilości snu. Często też chcąc płynąć szybciej staramy się jak najbardziej wydłużyć nasz cykl (krok pływacki) i zwiększyć siłę ruchu ramion. Tymczasem kluczem do szybszego pływania jest zwiększenie kadencji ruchu ramion (stroke rate), zachowując dotychczasową długość cyklu (kroku). Aby zwiększyć kadencję – ilość cykli ramion na minutę, Brenton zaleca zawężenie zakresu ruchu nóg w pionie (narrow kick) oraz utrzymanie dotychczasowej długości kroku pływackiego. Z własnego doświadczenia mogę dodać, że dzięki zegarkowi PoolMate będziecie mogli kontrolować zarówno kadencję, jak i długość cyklu. Zapraszam do oglądania.
 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl